12.8.2018

Příbram doma rozstřílela Duklu

PŘÍBRAM / PRAHA

Dukla znovu nedokázala bodovat a na hřišti Příbrami prohrála velkým rozdílem 4:0. Prohrála po čtvrté v řadě a v tabulce je stále bez bodu. Naopak Příbram v novém ročníku velmi pozitivně překvapuje.

Dukla vstoupila do zápasu střelou Patrika Brandnera, který po pouhé minutě vystrašil z pokutového území Milana Švengera. Dukla předváděla ze začátku aktivní hru, v 6. minutě zahrozil Ivan Schranz, který z levé strany pokutového území vypálil směrem ke Švengerovi, ten ale bez problému míč polapil. Příbram měla několik brejků, v 15. minutě se usadila v útočném pásmu. Do velké šance se dostal Miroslav Slepička, který v 21. minutě rozehřál Radu. Ve 28. minutě Jakub Podaný krásně pronikl do předbrankového území, zpětnou přihrávkou si našel Lukáše Holíka, který ale přestřelil. Dále se činila Příbram, která ve 35. minutě nastřelila míč z rohového kopu přímo na Miroslava Slepičku, kterého ale fantastickým zákrokem vychytal Filip Rada. Miroslav Slepička byl zřejmě nejužitečnějším hráčem 1. poločasu, ovšem i přes velký příbramský tlak zvládla obrana Dukly veškerá nebezpečí ustát.

Druhý poločas rozehrála Dukla, bohužel ale Ivan Schranz nedobrovolně odevzdal před Švengerem balón. Další akce měli pod svým vedení příbramští, nejprve Jan Rezek těsně minul při střele na bližší tyč. Poté se v 53. minutě míče ujal Jan Matoušek, který centroval na Rudolfa Skácela, ten se ve skluzu trefil za Radova záda. Další gól přišel po necelých 2 minutách hry a opět z centru od Jana Matouška, tentokrát ale na Miroslava Slepičku, který už jen dorážel. V 61. minutě přišla velká šance Dukly, Milan Švenger ale neváhal a i přes pohybové problémy z minulého souboje ubránil příbramskou bránu. V 68. minutě mohl Jan Matoušek navýšit vedení Příbrami. Střílel přesně k levé tyči, Filip Rada ale dokázal míč skvěle vyrazit na rohový kop. Dukla v 71. minutě po dlouhé době ukázala útok, po kombinační akci na levé straně hřiště nás ale zastavil ofsajd. V 78. minut vstřelil třetí gól Příbrami Jan Matoušek, odebral míč dukelské obraně a ze šestnáctky se trefil přímo pod břevno. Stejně jako tomu bylo u prvního gólu, krátce po třetím přišla další branka, kterou vstřelil Antonín Fantiš po nahrávce od Davida Kiliána. Příbram zvítězila 4:0.

1.FK Příbram - FK Dukla Praha 4:0 (0:0)

Branky: 53. Skácel (Matoušek), 55. Slepička (Matoušek), 78. Matoušek, 79. Fantiš (Květ)
Rozhodčí: Housek - Blažej, Kubr
ŽK: 90+2. Bezpalec.
Diváci: 4156

1.FK Příbram: Švenger – Nový, Nitrianský, Tregler, Skácel (C) – Květ, Kilián – Hlúpik (80. Soldát), Matoušek, Jan Rezek (67. Fantiš) – Slepička (68. Keita)

FK Dukla Praha: Rada – Podaný, Bezpalec, Chlumecký, Miloševič – Brandner (67. Holenda), Holík, Hanousek (C), Bilovský (67. Doumbia) – Štursa (58. Douděra), Schranz

Autor / zdroj: fkdukla.cz